Prodejní automaty a měničky

  • Prodejní automaty
  • Měničky bankovek
Společnost CULLINAN, podniká v oblasti výroby a prodeje pamětních medailí prostřednictvím bezobslužných prodejních automatů vlastní výroby od roku 2000.

Naše společnost je tradičním výrobcem pamětních medailí z učlechtilého materiálu Nordic Gold, ale i bezobslužných výdejních automatů na prodej pamětních Mincí, resp. medailí z materiálu Hardox. Jaký je rozdíl mezi mincí a medailí? Mince je označení pro platidlo s určitou nominální hodnotou. Medaile je označení pro předmět, který není platidlo, ale může mít sběratelskou či finanční hodnotu podléhající puncovnímu zákonu. Termín pamětní medaile z tohoto důvodu není náhodný a je pro naše výrobky správný.

Výrobu prodejních automatů pro nás zajišťuje společnost MOD Elektronic z Nového Městě na Moravě. Technické řešení je zapsané u Úřadu průmyslového vlastnictví. Výrobky mají krytí IP43 a jsou v členských zemích EU Certifikovány pro provoz v exteriérech.

Automaty na prodej pamětních medailí jsou vyrobené ze švédského kaleného plechu HARDOX, který je odolný proti oděru a má vysokou pevnost. Z tohoto materiálu se vyrábí korby nákladních automobilů nebo námořní přepravní kontejnery. Díky použitým materiálům převyšují automaty běžnou životnost odpisové třídy 2 i v extrémních klimatických podmínkách. Automaty neprodáváme, automaty pronajímáme. Doplňování automatů zajišťuje provozovatel a vlastních zajišťuje běžnou údržbu a 48 hodinový servis.


Automaty vyrábíme ve 3 základních provedeních:
  • Automaty na mince
  • Automaty na bankovky
  • Automaty interaktivní
Koncepce HW řešení využívá komponentů výherních automatů z herního průmyslu. Používáme výlučně ověřené komponenty vyrobené v Německu, Holandsku a Anglii. SW řešení je naším duševním vlastnictvím podporované vzdáleným dohledem prostřednictvím internetu s využitím aplikace Mydlink. Automaty mají díky svému jednoduchému konstrukčnímu řešení i určité nevýhody. Nerozměňují a nevracení peníze. Hlavním důvodem proč vracení peněz nepodporujeme je bezpečnost a velikost stroje. Zásobník na vracení přeplatku pracuje gravitačně, což by zásadně zvětšilo požadavek na výšku a nezbytné zásoby drobných na vrácení by zhoršily podmínky pojištění. Při prodeji našich produktů pracujeme s cenou, která vracení přeplatku nezbytně nevyžaduje.

Automaty mají vedle běžného Dokladu o shodě i Certifikát s IP43 vydaný Státní zkušebnou. Naše automaty jsou schopny s doplňkovým zařízením bez záruky pracovat v teplotách od -35 do +55 stupňů, se zárukou od -20 do +40 stupňů. Máme instalace jak za Kavkazem, tak na Apeninském poloostrově.


Ke stažení