O nás

Poslání ZOO

Pokrok nelze zastavit, ale jeho rozvoj by neměl být na úkor přírodního dědictví. V důsledku lidské činnosti jsou prozkoumávány nové, dříve nepřístupné části přírodního prostředí. Většina z nově popsaných druhů okamžitě přejde do seznamu ohrožených. Hlavním posláním zoologických zahrad je zachování biologické rozmanitosti v zájmu plnohodnotného vývoje budoucích generací.

Naše poslání

Našim cílem je zajistit dodatečné finanční prostředky na podporu chovu vybraných druhů. V zoologických zahradách organizujeme prodej pamětních mincí – medailí, prostřednictvím bezobslužných prodejních automatů. Pamětní medaile je vyhledávaný upomínkový předmět s uměleckou hodnotou. Jejím zakoupením získáte nejen vzpomínku na zážitek, ale je to i forma jak zoologické zahrady finančně podpořit v jejich činnosti.

O nás

Naše společnost je výrobcem pamětních medailí a prodejních automatů s 15 letou tradicí. Návrhy pamětních medailí pro nás zajišťuje akademická sochařka Majka Wichnerová, která spolupracuje i s ČNB. Pamětní medaile razíme jako jediní v České mincovně v Jablonci nad Nisou z anti alergenního materiálu Nordic Gold, ze kterého se razí oběžné mince EURO v hodnotě 0,10 – 0,20 – 0,50 Eur. Prodejní automaty jsou české výroby s certifikátem IP43, díky kterému jsme schopni automaty umístit i v exteriérech. Na rozdíl od konkurence nabízíme i barevné medaile a interaktivní automaty, které po zakoupení medaile mluví a v letních měsících kolem sebe stříkají vodu. Dlouhodobě zajišťujeme prodej pamětních medailí prostřednictvím bezobslužných prodejních automatů v zoologických zahradách a Dino Parcích v České republice, Slovensku, Polsku a Rusku. Seznam všech prodejních míst i seznam všech pamětních medailí najdete ve složce „Pamětní medaile“ a „Prodejní místa“.

Omlouváme se, ale nenabízíme prodej pamětních medailí formou e-shop. Stále vyhledáváme nové nápady, možnosti, příležitosti a prodejní místa.

V případě jakýchkoliv dotazů či doporučení nás neváhejte kontaktovat na e-mail: cullinan@cullinan.cz

Radka Krejcarová

Autorská díla

Pamětní medaile Cullinan jsou vyrobené z mincovního materiálu Nordic Gold.

Ražbu zajišťuje Česká mincovna Jablonec nad Nisou o rozměrech 30/3 mm s hmotností 14g.

Grafické návrhy zajišťuje Ak.Soch.Majka Wichnerová a Ak.Soch.Vladimír Oppl.

Materiál Nordic Gold je speciální slitina mědi s menším množstvím zinku, hliníku a cínu s označením CuAl5Zn5Sn1 (přesné složení je 89% mědi, 5% zinku, 5% hliníku a 1% cínu). Tato slitina byla speciálně vyvinuta v osmdesátých letech pro Švédskou mincovnu a dodnes se používá při výrobě švédské desetikoruny. Ze švédských kořenů pochází označení Nordic Gold, volný překlad severské zlato. Ve skutečnosti tato slitina samozřejmě žádný drahý kov neobsahuje.

Pro své vynikající vlastnosti byla tato slitina vybrána také jako mincovní kov pro mince 10, 20 a 50 eurocentů. Slitina byla vyvinuta s mnoha vlastnostmi, které ji předurčují pro použití při výrobě mincí. Má krásnou zlatavou barvu, je dostatečně odolná proti oxidaci a změně barvy a zároveň je dobře zpracovatelná v procesu ražby mincí. Díky obsahu mědi působí tato slitina také antisepticky, což je důležité pro mince procházející stovkami rukou denně. A v neposlední řadě nezpůsobuje alergické reakce, na rozdíl od některých jiných mincovních kovů.

Za každou pamětní medailí Cullinan stojí osobnost Ak.Soch. Majky Wichnerové a Ak.Soch. Vladimíra Oppla. Každý z nich má osobitý styl výtvarného pojmu. Umělci nejprve zpracují kreslené návrhy pamětní medaile. Ze schváleného návrhu vytvoří tradiční techniký sádrový model. Ta to technika se používá zejména výtvarníky ovládající rytecké postupy práce. Nutností je dodržet hloubku budoucího reliéfu a k tomu ještě zrcadlově obráceně. Sádrový odlitek s obvyklým průměrem 20 cm se následně laserovým scannerem zpracuje do digitální 3D podoby. Tento postup je jedinečný a není možné ho zaměnit jiným postupem. Díky této technologii jsou všechny pamětní mince Cullinan raženy 3D.

Prodejní místa

Naše stránky neslouží jako e-shop k prodeji. Veškerá prodejní místa najdete v referencích.